Samochody elektryczne dla dzieci to niebywała frajda i kupa zabawy dla każdego małego fana motoryzacji. Producenci potrafią nas zaskoczyć wykończeniem oraz idealnym odwzorowaniem dorosłych wersji. Podobnie sprawa wygląda z prowadzeniem pojazdu – pojawia się skrzynia biegów, operowanie kierownicą i światłami. Wszystko to sprawia, że dziecko może poczuć się jak prawdziwy kierowca, prowadząc tę niezwykłą maszynę. Oczywiści im lepsza jakość i wykonania, tym więcej opcji auto oferuje. Oto przegląd wybranych modeli.

Wybierając auto pamiętajmy, że słabszy silnik wystarczy na podłoże równe, najlepiej pokryte betonem lub utwardzoną powierzchnią. W przypadku jazdy po terenach zielonych konieczny będzie zakup pojazdu z silnikiem o większej mocy. Warto też pamiętać, że większe napięcie pozwoli na uzyskanie większej prędkości. Wszystkie rodzaje zasilania takich aut są przy tym całkowicie bezpieczne dla dzieci.

Mercedes GLK 300

Mercedes GLK 300 to samochód, który do złudzenia przypomina prawdziwe auto z wyższej półki. Wyposażono go w miękkie szerokie siedzisko z materiału imitującego skórę, dwa silniki o mocy 12 V (45 W), otwierane drzwi, amortyzatory na wszystkich kołach, elektryczny hamulec zarówno po zdjęciu nogi z gazu, jak i umieszczony na dołączonym pilocie, pasy bezpieczeństwa, ledowe światła z przodu i z tyłu oraz boczne składane lusterka. Dodano też system kontroli rodzicielskiej. Cena tego auta wynosi około 1500 zł.

Peg Perego Polaris

To już samochód z górnej półki. Peg Perego model Polaris posiada dwa silniki o mocy 24 V, czyli ponad 680 W. Wygląda jak jeep mogący jeździć po bezdrożach, co oznacza, że ma wytrzymałe zawieszenie wykonane z czterech sprężyn oraz amortyzatorów, które umożliwiają jazdę w trudnych warunkach. Auto wyposażono też w wygodne i ergonomiczne siedzenia z oddzielnymi pasami bezpieczeństwa, co uniemożliwia wypadnięcie podczas jazdy. Znajdziemy też działające radio i prędkościomierz oraz koła wspomagane kauczukową obręczą, co poprawia przyczepność samochodu. Koszt zakupu Peg Perego Polaris to około 3700 zł.

Retro podróż

Stylowe auta retro to prawdziwe dzieła sztuki. Wyposażone są w otwierane drzwi i pilot do zdalnego sterowania, efekty dźwiękowe i świetlne. Wyróżnia je wyjątkowy design i wykończenie w postaci chromowanych dodatków, profilowanych siedzeń z pasami i perfekcyjnie odwzorowane detale. Pojazdy mają napęd na tylne koła, ładowarkę sieciową i kontrolkę naładowania baterii oraz elektryczny hamulec działający również po zdjęciu nogi z pedału gazu.