Zamysłów to dzielnica z dużym potencjałem, który wreszcie zaczyna być rozwijany. Powstają tu kawalerki na wynajem.

Zamysłów i jego mocne strony

Zamysłów położony jest po południowej stronie rybnickiego Śródmieścia. Do 1948 roku była to oddzielna wieś. Działają tu ośrodki kulturalne, a także szkoły, przedszkola oraz kompleksy handlowo-usługowe. Jednak tym, co przyciąga potencjalnych lokatorów do tej części miasta jest zupełnie coś innego. Dzielnica może pochwalić się wyjątkowymi walorami przyrodniczymi. Znajduje się tu kompleks leśny oraz wodny „Okrzeszyniec” – mieszkanie w czystej i zdrowej okolicy to bardzo ważna kwestia dla wielu rybniczan, którzy jak wiadomo od wielu lat borykają się z problemem zanieczyszczonego powietrza. Dzięki remontom udało się poradzić z problemem korków w czasie dojazdu do centrum miasta z tej dzielnicy. Wszystko to sprawia, że Zamysłów to dzielnica z potencjałem, który chcą wykorzystać inwestorzy.

Kupić mieszkanie – łatwo powiedzieć!

Coraz więcej osób jest zainteresowanych wynajmem mieszkań w Rybniku. Niestety, część z tych, którzy marzą o prywatnej przestrzeni tylko dla siebie, nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania – bez względu czy pochodzi ono z rynku pierwotnego, czy wtórnego. W trudnej sytuacji znajdują się na przykład młode pary, które często nie mają wystarczająco dużych dochodów lub nie mają stałego zatrudnienia i nie są w stanie starać się jeszcze o kredyt hipoteczny. Rozwiązaniem idealnym dla młodych ludzi jest wynajem małego mieszkania, którego koszty nie będą aż tak wysokie. W tym czasie mogliby oni ustabilizować swoją sytuację zawodową, a co za tym idzie – ekonomiczną.

Wynajmij mieszkanie w Zamysłowie

W odpowiedzi na to zapotrzebowanie, inwestorzy postanowili zbudować tutaj budynek z kilkunastoma kawalerkami. Mieszkania w stanie deweloperskim są sprzedawane w stanie deweloperskim inwestorom, którzy następnie wynajmują je swoim klientom. Cena kawalerki to około 130 tysięcy złotych. W przypadku zakupu większej liczby mieszkań, nie wykluczona jest możliwość otrzymania sporego rabatu. Wydaje się, że tego typu inwestycja to dość opłacalny biznes, ponieważ kawalerki należą do lokali bezczynszowych, co zwiększa atrakcyjność oferty pod względem finansowym. Chętnych nie brakuje. Inwestorzy twierdzą, że zainteresowanie ofertą jest duże i już myślą o budowie kolejnych tego typu budynkach w dzielnicy.

W ostatnim czasie w Rybniku powstaje coraz więcej inwestycji. W mieście powstają budynki mieszkalne, a także nieruchomości przeznaczone pod działalność handlowo-usługową.