Profesjonalnie przygotowana, aromatyczna, świeża kawa przyciąga coraz szersze rzesze klientów. Nic dziwnego, że zapotrzebowanie na baristów, czyli osoby, które o kawie wiedzą wszystko lub prawie wszystko rośnie. Jeśli kawa to Twoja pasja i zastanawiasz się, jak szybko i łatwo zostać prawdziwym baristą, zwróć uwagę na kursy dla baristów organizowane we Wrocławiu i Opolu. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej http://coffeebreak.pl/kurs-baristy/.

Zdobycie wiedzy teoretycznej

Kawa oraz parzenie espresso to temat szeroki jak rzeka. Początkujący barista z pewnością powinien przyswoić dużą ilość informacji na ten temat. To podstawa do przygotowywania bardziej zaawansowanych rodzajów kaw oraz napojów kawowych. Barista musi poznać różne gatunki kaw, rozmaite odmiany ziaren, dowiedzieć się wiele na temat czasu oraz optymalnej temperatury parzenia kawy. Bez tej wiedzy trudno poradzić sobie w zawodzie baristy. Dobra kawa to także cała masa dodatków, od mleka, przez syropy smakowe po alkohole. Barista musi zdobyć wiedzę również na ten temat. Kolejnym ważnym elementem edukacji baristy jest odkrycie tajników ekspresu oraz wszelkich akcesoriów niezbędnych do przyrządzania kawy. Budowa, użytkowanie, pielęgnacja, konserwacja sprzętu to zagadnienia poruszane obowiązkowo w trakcie kursu.

Praktyka czyni mistrza

Teoria to baza, bez której nie da się ruszyć dalej z nauką. Jednak po części teoretycznej kursu przychodzi czas na solidną porcję praktyki. Odpowiednia ilość zajęć praktycznych pozwala usystematyzować wiedzę i zdobyć cały szereg umiejętności niezbędnych w codziennej pracy baristy. Dzięki prawidłowej technice barista może czuć się pewniej i wykonywać swoją pracę spokojnie, bez stresu i z ogromną satysfakcją.