Kiedy przychodzi do ślubu para młoda, staje przed dylematem – gdzie zrobić zdjęcia ślubne w plenerze, aby były oryginalne i budziły zachwyt wśród rodziny i przyjaciół? Czasami warto też zastanowić się nad tym, jak osiągnąć równowagę między oryginalnością a zasadniczym celem sesji ślubnej, jakim jest stworzenie romantycznej pamiątki wyznania naszej miłości. Jest to bardzo ważne, ponieważ bardzo często w pogoni za szalonym pomysłem zapominamy, o co tak naprawdę tu chodzi…

Pamiętajmy, że sesja ślubna to nie tylko piękne zdjęcia, ale przede wszystkim jest to nasz pamiątka na lata. Z tego powodu warto zadbać o to, aby była wyjątkowa, niepowtarzalna i przywoływała najpiękniejsze wspomnienia. Poza dobrym, zaufanym fotografem bardzo ważny jest też wybór miejsca i koncepcji sesji zdjęciowej. W końcu to właśnie one mają zapewnić nam piękne tło i historię do sesji. Dobrze, aby miejsce współgrało z ogólnym stylem ślubu, naszych ślubnych strojów oraz pasji, a jednocześnie było na tyle oryginalne, aby pozwoliło nam wyróżnić się spośród innych par.

Gdzie zorganizować plener ślubny?

Technologia pozwoliła ruszyć młodym parom w plener. Taka profesjonalna sesja zdjęciowa w plenerze daje ogrom możliwości, jednak pomału i tu już zaczyna wkradać się rutyna. Sporo par wybiera te same miejsca, jak park, pole czy las, dlatego narasta konkurencja o bardziej oryginalne miejsce. Pamiętajmy jednak, że miejsce powinno być jakoś z nami związane – pochodzicie z Kielc? Znajdźcie jakiś uroczy zakątek. Kochacie żeglugę? Udajcie się w rejs. Poznaliście się w bibliotece? Znajdźcie wyjątkowo fotogeniczną starą bibliotekę. Tak naprawdę z nawet oklepanego miejsca można wycisnąć coś nowego.

Pomysł na sesję

Często w poszukiwaniu oryginalności decydujemy się na różne dziwne pomysły – skuwanie się kajdanami, uciekanie przed dinozaurem czy przywiązywanie się do torów kolejowych. W porządku, że chcemy podejść do tematu humorystycznie, ale zastanówmy się, co z takiej pamiątki zostanie nam na lata? Po jakimś czasie żart przestanie śmieszyć, a naszym dzieciom może wydawać się niesmaczne, że mama siłą zaciągała tatę do ślubu. Chodzi o zachowanie proporcji. Kochacie jeździć motorem? Pora na przejażdżkę, ale może nie przywiązujmy pana młodego łańcuchem do kierownicy. Sesja ślubna może być nawet skokiem ze spadochronu, ale dobrze jeśli uwieczni ona waszą bliskość, waszą więź.