Jaka aparatura do produkcji bimbru będzie nam potrzebna?

Alkohol domowej produkcji to często prawdziwy rarytas, którym chętnie uraczymy naszych gości. Z tego właśnie powodu na rynku można znaleźć wiele ofert dobrej jakości sprzętu do destylacji. W tekście wyjaśniamy co będzie potrzebne do rozpoczęcia produkcji alkoholu i destylatów we własnym domu.

[[Aparatura do bimbru] przyda się każdemu, kto chce się cieszyć wysokiej jakości trunkiem we własnym domu.

Destylatory
Aparatura do bimbru pozwalająca na uzyskanie dobrej jakości trunku składa się z kotła, chłodnicy oraz kolumny rektyfikacyjnej, służącej do oczyszczania otrzymywanego destylatu, do postaci najbardziej zbliżonej do czystego związku alkoholu etylowego. Przy ciśnieniu atmosferycznym w procesie rektyfikacji możliwe jest uzyskanie maksymalnie stężenie etanolu na poziomie 97,2%! Dzięki zastosowaniu kolumny rektyfikacyjnej, w której znajduje się wypełnienie w postaci sprężynek pryzmatycznych można otrzymać destylat o mocy nawet do 94%. Wypełnienie kolumny pomaga w oczyszczaniu destylatu – powinna to być substancja, która nie reaguje z etanolem i ma odpowiednią budowę fizyczną. W kolumnie następuje skraplanie części destylatu a następnie oczyszczony z zanieczyszczeń destylat trafia poprzez metalową rurkę i silikonowy wężyk do chłodnicy, w której się skrapla i wykapuje do naczynia odbioru.

Akcesoria przydatne w domowej produkcji alkoholu
Istnieje sporo możliwości, jednak do najbardziej podstawowego wyposażenia należą:
cylinder z miarką, czyli podstawowy element pomiarowy potrzebny przy każdej destylacji; alkoholomierz, dzięki któremu sprawdzimy stężenie alkoholu i upewnimy się, że efekt będzie odpowiedni; wężyki, a więc szczelne przewody zapewniające sprawny przepływ alkoholu i usprawniające pracę; lejek, niezbędny sprzęt przy precyzyjnym przelewaniu otrzymanego produktu oraz szczelnie zamykane butelki, które nie tylko zabezpieczą nasze dzieło, ale też sprawią, że będzie się odpowiednio prezentować.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*